Lazer

Lazer Destekli İmplant Cerrahisi

Lazer destekli implant cerrahisinde, süre kısalır, kanama azalır, iyileşme hızlıdır ve implantta gelişen komplikasyonlar ağrı ve ameliyat işlemi olmadan kolayca giderilir. Bunun yanında implant tedavisi uygulamalarında lazer teknolojisi ile cerrahi işlem aşamaları basitleşmekte ve tedavi genelinde zaman kazanılmaktadır. Sert dokuda, titreşim yapmaması, küçük müdahalelerde anesteziye gerek duyulmaması sebebiyle laser uygulamaları, diş hekimi korkusu olan her yaş grubu hasta için tercih edilebilir. Yine yumuşak dokuda, kanamasız operasyonlar yapılabilmesi ve iyileşmenin çok hızlı olması büyük avantajlarındandır. Özellikle çocuk hastaların tedavisinde önemli kolaylıklar sağlar. Denizli de bulunan diş sağlığı merkezimizde lazer destekli implant cerrahisi tedevisi yapılmaktadır.

Lazer Destekli Çocuk Diş Tedavileri

Çocuklardaki diş çürüklerinin anestezi ve ses olmadan temizlenip, doldurulmasına yarayan diş hekimliği dalıdır. Lazerle Dolgu Yapımı, Hassasiyet Giderimi, Lazer uygulamaları ile halk arasında lazerli dolgu diye bilinen ve bir ışık kaynağı ile sertleştirilen kompozit dolgu uygulamaları birbiriyle karıştırılmamalıdır. Lazer Uygulamasının Avantajları ve Kullanım Alanları Yeni nesil diş lazeri ile dişe ve diğer dokulara temas etmeden çalışmak mümkündür. Bu sayede ısı titreşim ve sürtünmeye bağlı ağrı oluşmayacağı için dişi uyuşturmaya gerek kalmayabilmektedir. Lazer ile yapılan cerrahi uygulamalarda, işlem esnasında neredeyse hiç kanama olmamaktadır. Her cerrahi uygulama sonrasında ortaya çıkabilecek komplikasyon, şişme ve rahatsızlık olasılıkları azalmakta ve daha hızlı bir iyileşme sağlanmaktadır. Denizli de bulunan diş sağlığı merkezimizde lazer destekli çocuk diş tedavileri yapılmaktadır.

Lazer Destekli Dişeti Tedavileri

Diş eti hastalıklarının tedavileri arasındaki en yaygın ve koruyucu yöntemdir. Diş taşı temizliğinde tartar ve plak olarak da adlandırılan diş taşlarının uzaklaştırılır. Plak yapışkan bir maddedir ve büyük çoğunluğu bakterilerden oluşur. Plağın zaman içinde sertleşmesi ile diş taşları oluşur. Plak ve diş taşları diş yüzeyine, özellikle de dişeti sınırının altında bulunan kök yüzeyine tutunurlar. Plak pürüzlü yüzeye tutunma eğiliminde olduğundan kök yüzeylerinin düzleştirilmesi gerekir. Bu işlemde tüm diş taşları temizlenir ve kök yüzeyi üzerindeki düzensizlikler giderilir. Denizli de bulunan diş sağlığı merkezimizde lazer destekli diş eti tedevisi hizmeti verilmektedir.

Lazer Destekli Diş Beyazlatma

Lazerle diş beyazlatma Beyazlatma (bleaching) işlemleri nedir? Beyazlatma, dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklendirmeleri silme işlemidir. Çeşitli beyazlama yöntemleri vardır. Evde uygulanan beyazlatma yöntemini hekim kontrolünde olmadığından, diş etlerine zarar verebileceği ve 1 -2 hafta sürebileceği için tercih edilmiyor. Ofiste uygulanan yöntemlerden “Laser Bleaching Sistemi”ni gönül rahatlığıyla uygulanıyor. Hem sonucu yaklaşık 1 saat gibi kısa bir sürede alınıyor, hem de hastaların büyük bir çoğunluğu hassasiyet duymuyorlar. Denizli de bulunan diş sağlığı merkezimizde lazer destekli implant cerrahisi tedevisi yapılmaktadır.

Hizmet Kategorileri