Product Categories

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

Gülüş esnasında dudak kenarları simetrik olmalı ve kaşlar arasından geçen düzleme paralel olacak şekilde geriye çekilmelidir. Üst dudak, dişlerin diş eti ile birleştiği noktaya kadar sıyrılmalı; alt dudak ise alt dişlerin sadece uç kısımları görünecek şekilde açılmalıdır. Ayrıca ağız açık, dil ise üzerinde bir şeker varmış gibi pozisyon almalıdır. İdeal gülüş şekli böyledir. Bu tasarım kişiye özgü olup, birçok faktöre bağlıdır. Bunlar; Dudaklar, Çene kemikleri, Diş ve diş metleri, Psikolojik durum ve diğer faktörlerdir.
Güzel ve estetik duruşlu dişler; eksiksiz, bembeyaz olmalı. Diş eti ve diş yüzeyi temiz görünmelidir. Çapraşık olmamalı. Bu gibi durumlarda ortodonti tel tedavisi uygulamalarını bir araya getirerek sizi, arzuladığınız gülüşle buluşturuyoruz.
Genetik olarak kişilerde çene eklem bozuklukları olabilir. Bu bozukluklar gülüş estetiğini bozsa da bu sorunlar tedavi edilebilir niteliktedir. Çene gelişimi dikey yönde gerileme veya artış göstermişse ifadede bozukluklar yaşanabilir. Bu sorunların giderilmesi için gelişim çağını tamamlamamış olmak büyük avantaj sağlıyor. Ortopedik tedavi ile düzeltilir. Çenedeki bazı bozukluklarda ise kesinlikle cerrahi işlem uygulanması gereklidir.
Cerrahi işlem öncesinde 20 yaşına ulaşan kişilere diş teli tedavisi uygulanıyor. Dişler olması gereken düzene göre planlanıyor. Daha sonrasında çenelerin konumu genel anestezi ile uzman cerrahlar tarafından düzeltiliyor. Yeni ilerleyen teknoloji ve tekniklerle oldukça başarılı ve sağlıklı, estetik gülüşler kazandırılıyor.
Gülüş tasarımı yapılmadan önce hastanın ağız sağlığı dikkate alınır. Tedaviye uygunluğu gözlemlenir. Diş formu incelenir. Bu gözlemlerden sonra kişilerin ağız ve çene yapısına uygun tedavi yapılır.  Tedaviler de ise; Lingual tedavi, şeffaf plak, metal tel, porselen tel, damaklık gibi başlıca tedaviler uygulanır.
Gülüşünüzü kendiniz tasarlayın ama bunun için hekiminizden destek almayı unutmayın. Aradığınız gülüş; çekici estetik, entelektüel ya da sportif bir gülüş olabilir.
Yaptığımız her gülüş tasarımı, sağladığımız tedaviler gibi benzersizdir. Kişiye özel gülüş tasarımınızı yapabilmemiz için öncelikli olarak fotoğraflarınıza ihtiyacımız var. Fotoğraflarınızla birlikte nasıl bir gülüş tasarımı istediğiniz üzerine hekiminizle ortak bir karara varıp gülüş tasarımını oluşturursunuz. Sizin onayınız doğrultusunda tasarım hazırlanır ve 10 gün süre içerisinde estetik işlemler kalıcı olarak yapılır.
  • Daha doğal görünümlü yüz çenesine yakışır dişler elde edilir
  • Dişlerin renkleri daha net olur
  • Dişlerdeki kırıklar düzeltilir
  • Diş etleri daha sağlıklı görünüm kazanır
  • Güzel parlayan diş, güzel bir gülümsemeyle buluşur
Letztes Update : 13/07/2024