Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği dişlerin, diş etlerinin sağlığı ve işlevi ile birlikte gülüşünüzün estetiğine odaklanır. Sorunlu bir alan varsa ve gülümsemenizin görünümünü değiştirmek istiyorsanız o zaman estetik diş hekimliği istediğiniz çözümleri size sunacaktır.

Estetik, insanda güzellik duygusu uyandırandır. Günümüzde diş hekimliği uygulamaları da kendisini estetik açıdan geliştirmektedir. Estetik diş hekimliği, ağız içerisinde daha iyi bir gülüş elde etmek için yapılan uygulamaların tümünü içeren diş hekimliği dalıdır. Kişinin özgür bir şekilde gülümseyebilmesi için gingival (diş eti ve çevresi) unsurlara, diş ve dudakların uyumu önemlidir.  

Estetik Diş Dolgusu

Estetik diş dolgusu hastalara doğal bir görünüm sunar. Sıklıkla tercih edilen dolgu çeşitlerinden birisi olmaktadır. Günümüzde genellikle kompozit dolgu olarak da bilinen bu dolgu işlemi tamamen hastanın kendi diş rengine göre uygulanmakta olan bir yöntemdir. Böylelikle dolgu ile birlikte hastanın kendi diş minesinin ayırt edilmesi mümkün olmaz. Özellikle diş alanında estetik aynısı bulunan kişiler için doğru bir seçim olmaktadır.

Estetik Diş Modelleri

Estetik diş modelleri seçilirken öncelikle yüzünüze ve ağzınıza uygun olan diş modelinin uygulanması önemlidir. Ağız yapınız ile uygun olduğu takdirde beğendiğiniz diş modeli uygulanır. Estetik diş modelleri oldukça çeşitlidir;
  • Agresif Estetik Diş Modeli
  • Dominant Estetik Diş Modeli
  • Gelişkin Estetik Diş Modeli
  • Fonksiyonel Estetik Diş Modeli
  • Odaklanmış Estetik Diş Modeli
  • Hollywood Estetik Diş Modeli
  • Olgun Estetik Diş Modeli

Estetik Diş Dolgusu Fiyatları

Estetik diş dolgusu fiyatlarını inceleyerek bizler iletişim kurabilir ve hayal ettiğiniz güzel görünüme ulaşım sağlayabilirsiniz. Diş ve Ağız Sağlığı birçok insan için oldukça önemlidir. Gıda tüketimi başlıca olmak üzere birçok nedenden dolayı diş zarar görebilir. Zarar gördüğü takdirde dış görünümü de etkileyen can sıkıcı estetik bir sorun meydana gelecektir. 

Denizli Özel Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Özel polikliniğimiz üzerinde uygulamış olduğumuz estetik diş hekimliği, özellikle son zamanlarda popüler hale gelmiştir. Birçok kişi tarafından gülüşünün kusursuz ulaşması ve dişlerine yer alan estetik bozuklukların düzelmesi amacıyla hizmetimize devam ediyoruz. Güzel bir gülümseme kişilerin ruhsal anlamda daha iyi hissetmelerini ve özgüven sahibi olmalarını sağlamaktadır. Bundan dolayı görünüm konusunda endişe duyan kişiler estetik diş hekimliğine başvurarak kusursuz dişlere sahip olmak amacı ile tedavi talep etmektedir.

Estetik Diş Hakkında Merak ettiğiniz sorular ? 
1 - Estetik dolgu diş ne kadar dayanır?
Uygulanan estetik dolgu doğrultusunda hasta tarafından yapılması gerekenler yapıldığı takdirde ortalama olarak en az 7 yıl dayanma süresi bulunmaktadır. Aynı zamanda diş dolgusunun büyüklüğü gibi durumlara karşı sürekli olarak diş hekimi takibinde olmak bu sürenin artmasını sağlayacaktır.
2 - Estetik diş nasıl yapılır?
Estetik diş işlemler esnasında öncelikle diş fotoğrafı çekilir ve diş ölçümü işlemi gerçekleştirilir. Bu esnada hasta tarafından talep edilen isteklerde göz önünde bulundurularak işlemlere başlanır. Hastanın onay vermesi sürecinde yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde estetik işlemler kalıcı olacak şekilde yapılmaya başlanacaktır.
3 - Estetik diş nasıl olur?
Diş estetiği uygulaması gerçekleşirken diş üzerinde bulunan eksiklikler için çene kemiği üzerinde implant oluşturulur. Gerçekleşen implant işlemi sonrasında ise ortalama olarak 3 aylık bir süreç implantın tam olarak oturması ve iyileşmesi beklenir. Ardından ise estetik diş aşaması başlar


 

Son Güncelleme : 23/05/2024