All On Six

All-on-six tedavisi acil kullanım için tasarlanmıştır. Bu prosedür, tüm üst veya alt diş setini değiştirmek için kullanılır. All-on Six tedavisi ile restore edilmiş dişlerden çok fazla hasta yararlanmıştır ve protezler içinde çok daha güçlü ve daha sağlıklı bir protezdir.

All On Six işleminin uzun dönemli takiplerinde yüksek başarı oranına sahip bir tedavi yöntemi olduğunu göstermektedir. Tedavi sonrası düzenli kontrollere katılan hastalar, dişlerini yıllarca sorunsuz şekilde kullanırlar. Zamanla, çeneye yerleştirilen implantlar çene kemiğine yapışır, doğal kökleri taklit eder ve size daha doğal bir gülümseme verir. Tedavi sonrası ağız hijyeni için doktorunuzdan bilgi istemeyi unutmayın!

Doğal Görünüm
Minimum Ağrı
Hızlı Sonuç

All On Six

All on six tedavisinde, bir köprü veya fazla takma diş için çapa görevi gören 6 diş implantı kullanarak kalıcı bir protez yaratılır. Protez dişleri yerine sabitlemek için alt veya üst çene kemiğine altı implant yerleştirilir. Diş hekiminiz, ağzınızdaki anatomik yapıları ve kemik kaybını değerlendirmek için röntgen ve taramalar yaparak ayrıntılı bir muayene yapacak ve gülüşünüzü oluşturmak için izlenimler oluşturacaktır.
Zamanla, çeneye yerleştirilen implantlar çene kemiğine yapışır, doğal kökleri taklit eder ve size daha doğal bir gülümseme verir.
Her cerrahi operasyon sonrasında olduğu gibi All-on-Six cerrahisi sonrası da bir miktar ağrı ve şişlik görülebilmektedir. Öte yandan All-on-Six yönteminin göreceli basit ve kısa süreli olmasından dolayı hastanın kolaylıkla atlatabileceği bir süreçtir. Oluşabilecek bu şikayetler, hekimin tavsiyesine uygun olarak kullanılacak ilaçlarla ve uyulması gereken kurallar sayesinde kontrol edilebilir.
İşlem sonrası implantların üzerine uygulanan geçici diş protez hemen kullanılabilir. Fakat implantlar ile kemik henüz tam kaynaşmadığı için ilk 3 aylık süreçte hekim tavsiyesine uygun olarak beslenmek gerekir. Hastalar, 3 ay sonunda yapılacak sabit ve kalıcı dişleri kullanarak günlük hayatta rahat bir şekilde beslenebilirler.
All On Six tedavisi uygulanan kişilerin verilen ilaçları düzenli kullanmaları ve ilk günlerde sıcak -soğuk yiyecek tüketmemeye dikkat etmeleri gerekir. All-on-Six ile yapılan dental implant hastalarının geçici protez dönemlerinde hiçbir koşulda sert besinler yememeleri gerekmektedir. Ağız hijyeni de doktor önerisiyle sağlanmalıdır.
Araştırmalar ve uzman görüşlerine göre, All On Six işleminin uzun dönemli takiplerinde yüksek başarı oranına sahip bir tedavi yöntemi olduğunu göstermektedir. Tedavi sonrası düzenli kontrollere katılan hastalar, dişlerini yıllarca sorunsuz şekilde kullanırlar.
  • All-on-six prosedürü nadiren kemik grefti gerektirir.
  • Kolay temizlenir.
  • İnanılmaz derecede güzel bir diş setine sahip olursunuz.
  • Tedavi süresi daha kısadır.
  •  Diş restorasyonu için kalıcı bir seçenekten faydalanmış olursunuz.
Son Güncelleme : 23/05/2024