Product Categories

Diş Kristali

Diş Kristali

Piyasa da kendinizin yapıştırabileceği diş kristalleri mevcut; ancak yapıştırıcı malzeme hekiminizin kullandığıyla aynı içerikte değil. Bu durumda taşın düşmesi, dişinizde kalıcı renk değişikliğine sebep olması ve zarar vermesi mümkün. Siz yapıştırdığınızda taşan yapıştırıcılar cilasız yüzey oluşturur ve plak birikimini kolaylaştırıp, renklenmeye sebep olur. Bu yüzden bu işlemi bir diş hekimine yaptırınız.
Diş yüzeyinde bir aşındırma yapılmadan, istediğiniz dişin görünen yüzeyine özel yapıştırıcılarla hekiminiz tarafından yapıştırılır.
Diş kristali, diş hekimliğinin estetik ve kozmetik alanına girdiği için hemen hemen herkes tarafından rahatlıkla yaptırılabilir. Herhangi bir yaş sınırlamasının olmadığı diş pırlantası uygulamasında ilk olarak doktor muayenesi gerekli olacaktır. Diş kristali taktırılması istenen dişin sağlıklı yapıda olması, kişinin ağız ve diş sağlığının diş kristali uygulamasına uygun olması gerekir.
Diş hekimleri tarafından özel olarak kullanılan bu yapıştırıcıların kişisel olarak uygulanması sizi memnun etmeyecek görüntülere sebep olabilir. Normal şartlarda diş yüzeyinden ayrılmaları zor olan diş kristalleri, sert gıda tüketimi nedeniyle dişten ayrıldığında diş hekimi tarafından kolaylıkla yeniden yerine yapıştırılabilir.
Diş pırlantası doğal taştır ve yapıştırılan yüzeyi sivridir. Bu sivri yüzeyi dişe adapte edebilmek için diş yüzeyinden pırlantanının sivri kısmı çapında küçük bir aşındırma yapılır. Özel yapıştrıcı diş ile pırlanta arasına uygulanır.
İstediğiniz zaman diş kristali çıkarılabilir, diş yüzeyine yapılan cila ile dişiniz eski görünümüne kavuşur.
Yalnızca diş yüzeyine yapıştırıldığından dişe bir zararı yoktur.
Yüzeyi pürüzsüzdür, dudağınızı rahatsız etmez.
Hayır değişmez.
Letztes Update : 13/07/2024