Product Categories

Porselen Köprü

Porselen Köprü

Bir veya birden fazla diş eksikliğinde komşu dişler ile desteklenen özel kaplamalarla aradaki boşlukların doldurulması için yapılırlar. Bir köprünün uygulanmasında, eksik dişin oluşturmuş olduğu boşluğun iki yanındaki dişler (doğal dişler ya da implantlar) kuronlarla kaplanır ve boşluğu kapatacak olan yapay diş de bu kuronlar arasında yer alır.

Konsültasyon için bir diş hekimi ile görüşün. Bir kaplama veya köprü almak, dişlerin sağlıklı olmasını sağlamak konsültasyon ile başlar.
Her iki malzeme için kesilmesi gereken diş miktarı hemen hemen aynıdır. Metal destekli kuronların alt yapısı gri metalden olur ve direnci zirkonyuma göre daha fazladır. Estetik olarak ince diş eti yapısı olan hastalarda gri bir yansıma yapabilir.

Zirkonyum destekli kuronların alt yapısı ise zirkonyum olarak adlandırılan beyaz bir malzemeden yapılmıştır. Bu nedenle diş eti altında gri yansıma oluşturmaz. Her iki malzemenin de üst yapısı porselen ile kaplanır.
Kuron yapılacak her dişe kanal tedavisi uygulanması gerekmez. Ancak kuron yapılmadan önce dişte geniş bir çürük varsa, dişin kuron hazırlıkları sırasında sinir–damar paketinin yaralanması söz konusuysa dişin kanal tedavisine ihtiyacı olabilir.
Köprülerin ortalama ömrü 5 - 7 yıldır. Ancak uzun yıllar kullanılabilmeleri için düzenli günlük bakımların yapılması ve hekim kontrollerinin aksatılamaması gerekmektedir.
Kuron veya köprülerin takılması için yaklaşık iki randevu yeterlidir. İlk randevuda izlenim oluşturulur ve dişleriniz hazırlanır. İkinci ziyarette, genellikle birkaç hafta sonra kuron veya köprü, yerine yapıştırılır. Her bir randevu yalnızca bir veya iki saat sürecektir. Bazen de daha uzun bir öğle tatilinde bu prosedürü tamamlayabilirsiniz.
Herkes güzel bir gülümseme istiyor. Araştırmalarda yapılan anketlere göre insanlar, gülüşün en önemli fiziksel özellik olduğuna inanıyor. Hem kuron hem de köprüler, gülümsemenizi daha güzel gösterme potansiyeline sahiptir. Sağlıklı bir dişle aynı görünen yüksek kaliteli porselenden yapılmıştır. Bir diş kaplama; mat ve aynı zamanda  kötü renklendirilmiş bir dişin beyaz görünmesini ve tekrar cilalanmasını sağlayabilir.
Kuronları ve köprüleri oluşturan dayanıklı malzeme, hasara karşı dayanıklıdır. Ayrıca yemek yerken ve konuşurken size daha fazla güven verecektir. Bununla birlikte koyu renkli yiyecekler ve sıvılarla temastan kaçınmak en iyisi olsa da, malzeme lekelenmeye karşı da dirençlidir.
Letztes Update : 13/07/2024