Dental Acil Durumlar!

Merkezimizin temiz ve güvenli olduğunu bilerek gelmenizi sağlamak bizim temel ilkelerimiz arasındadır.Mesai saatleri içinde acil durumunuz kontrol edilecek ve tedaviniz mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilecektir.Merkezimize giriş yaptığınız süre zarfı boyunca kendi sağlığınız ve bizim sağlığımız için lütfen verilen talimatlara uyunuz.
 
 
Şiddetli Diş Ağrısı veya Kanama
Ağrıyan diş üzerinde ve dişlerin arasında bulunan gıda birikintileri, diş fırçası ve diş ipi kullanılarak temizleyin ve yarım su bardağına yarım çay kaşığı tuz ilave edilerek elde edilen tuzlu su ile ağız iyice çalkalayın.Ağrı devam ederse randevu almak için lütfen ofisimizi arayın.

Dudak ve Yanak Yaralanmaları
Şişmeyi azaltmak için buz uygulayın ve kanamayı durdurmak için temiz bir bez veya steril gazlı bezle basınç uygulayın. Kanama devam ederse randevu almak için lütfen ofisimizi arayın.

Daimi Dişin Yerinden Çıkması
Mümkün olduğunca çabuk diş hekimine başvurun ve bu adımları uygulayın. 1) Diş köküne dokunmayın, ve çıkmış olan dişi tepeden tutarak yavaşça suyla durulayın. 2) Dişi mümkün olduğunca çabuk yuvasına yerleştirin ve yerinde tutmak için temiz bir gazlı bezle ısırın. 3) Diş yuvasına yerleştirilemezse, dişi süt veya su içerisinde randevunuza getirin.

Kırık Diş veya Çene
Ağzınızı yavaşça ılık su ile durulayın ve şişliği azaltmak için yüzünüze soğuk kompres yapın. Kırık diş parçasını bulabilirseniz, parçayı süt veya su içine koyun ve randevunuzda yanınızda getirin.
Randevu Al

Son Güncelleme : 22/02/2024