Product Categories

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Ağız içinden ölçü alınarak kişiye özel beyazlatma plaklarının hazırlanmasıyla yapılır. Bu plağın içine uygulamak üzere beyazlatma jelleri hastaya verilir. Jel sürülen plağı 4-6 saat takmak suretiyle (genelde uykudan önce takılıyor) 10-15 gün süreyle uygulanması halinde istenilen sonuç elde edilir.
Ofis tipi beyazlatma klinikte uygulanır. Kısa sürede sonuca ulaşmak isteyen hastaların tercih ettiği yöntemdir. Hekim tarafından dişlerin üzerine sürülen beyazlatma jelinin UV ışını ya da lazer yardımıyla aktif hale getirilmesiyle uygulanan ofis tipi yöntem,  dişlerde çok daha kısa sürede etkin bir beyazlama sağlar. Ortalama 1 saat sürer.
Beyazlatma işlemi tek seansta yapılır. Bu amaçla dişetleri izole edilerek dişler üzerine beyazlatma özelliğine sahip bir jel uygulanır. Diş dokusunun yapısına ve renk tonuna bakarak hekiminizin kararına göre jeli aktive etmek için lazer, halojen veya LED gibi özel ışık kaynakları kullanılır.
Evde yapılan beyazlatma yöntemi de diş hekiminin denetiminde yapılır. İlk randevuda diş hekimi hastanın dişlerinden ölçü alır ve bu ölçüyle dişlerin üzerine geçecek şeffaf bir plak hazırlar. Evde beyazlatma yapılan kişi tarafından kullanılan bu plak, hastanın dişlere beyazlatma maddesini uygulamasını ve diş etlerinin korunmasını sağlar.
Ev tipi ile yapılan beyazlatma işlemi ortalama 30 dakika ile 1 saat arasında sürer. Beyazlatmadan birkaç gün sonra dişlerin rengi son halini alır.

Ofis tipi ile alınan ölçü ile oluşturulan plaklara yerleştirilen jeller ile yapılan ev tipi beyazlatma işlemi ise jele göre 1-2 hafta içerisinde sonuç vermektedir.
Bir dişçinin nezareti olmadan, kendi başınıza beyazlatma işlemlerinde dişlerinizin zarar görme riski yüksektir. Diş beyazlatmada bir profesyonele gitmenizin ana nedeni budur, yani riskleri ortadan kaldırmak. Sadece tedavinizin güvende olmasını sağlamakla kalmıyoruz, ayrıca size beklenecek sonuçlar hakkında gerçekçi bir fikir veriyoruz ve sizi güzel görünümlü bir gülümsemeden alıkoyan  diş problemlerinin ortadan kalkmasını sağlıyoruz.
Bunu gidermek için beyazlatma işlemi sonuna diş hekiminiz fluorid uygulaması yapabilir.
Diş beyazlatmanın etkisi genellikle 1-2 sene arasında değişir. Eğer yoğun sigara içmiyorsanız, dişleri renklendirecek gıdaları fazla tüketmiyorsanız bu süre daha da uzar.
Ayrıca klinikte yapılan beyazlatma işlemi evde yapılan beyazlatma işlemi ile 3-6 ayda bir desteklenirse süre uzatılabilir.
Letztes Update : 13/07/2024